Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

13 marca o godzinie 13:13 na rzeszowskim Rynku miało miejsce uroczyste przekazanie kluczy do miasta – które na dwa dni pod „rządy Krystyn” oddał Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc. W imprezie, na którą przybyło blisko 600 Krystyn z całej Polski i zza granicy (m.in. Brazylia, Francja, Szwecja, Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Węgry) uczestniczyła Wicemarszałek Anna Kowalska i wielu innych znakomitych gości.

Wszystkie Krystyny zostały serdecznie powitane w Rzeszowie przez Prezydenta Tadeusza Ferenca, który złożył solenizantkom najlepsze życzenia. Następnie podkreślając, iż kobiety już i tak rządzą Rzeszowem, przekazał na ręce współorganizatorki imprezy Krystyny Leśniak-Moczuk klucz do miasta.

Wicemarszałek Anna Kowalska również wyraziła wielką radość ze względu na fakt, iż 15. jubileuszowy Zjazd Krystyn odbywa się właśnie w sercu Podkarpacia. Przybyłym Krystynom życzyła podejmowania jak najlepszych decyzji – zarówno w domu jak i życiu zawodowym oraz wytrwałości w realizowaniu własnych planów i zamierzeń. Symboliczny kosz kwiatów został wręczony przez Wicemarszałek Kowalską na ręce najstarszej wiekiem, a zarazem najmłodszej duchem, 92 letniej pisarki Krystyny Nepomuckiej. Na scenie pojawiły się również najmłodsze rzeszowskie Krystyny, którym wręczono upominki.

Tegorocznemu, 15. Zjazdowi Krystyn towarzyszyło hasło: Euro Krystyny 2012 „Imieniny Krystyny u rodziny”. Podczas trwania imprezy zostały wręczone odznaczenia dla osób, które w różny sposób przyczyniły się do jej organizacji. Wśród nagrodzonych był również Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta, w którego imieniu wyróżnienie przyjęła Wicemarszałek Anna Kowalska.

Uroczyste obchody imieninowe rozpoczęły się na rzeszowskim rynku skąd kolorowy korowód ruszył do Filharmonii Podkarpackiej, gdzie solenizantki wysłuchały koncertu, by na końcu dotrzeć do Millenium Hall na okazjonalny bankiet, w czasie którego, przy akompaniamencie orkiestry, były serwowane dania przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich gminy Hyżne.

15. Zjazd Krystyn został uświetniony poprzez imprezy towarzyszące m.in. mecz Euro Krystyny contra księża – zakończony wynikiem 7:6 dla Krystyn (drużyna pań liczyła 12 zawodniczek – w tym 92-letnią Krystynę Nepomucką, drużyna księży: 6 zawodników) oraz Konferencję „Kobieto, kim jesteś we współczesnym świecie”, która odbyła się na Uniwersytecie Rzeszowskim. W obchody święta Krystyn włączyli się również: nasz rodzimy trialowiec Krystian Herba, Towarzystwa Dobrego Wojaka Szwejka oraz orkiestry i zespoły artystyczne.

Rozpoczęcie Zjazdu poprzedziło nabożeństwo w intencji zmarłej, w katastrofie smoleńskiej, Krystyny Bochenek, która była inicjatorką dorocznych spotkań Krystyn.


Daria Kędzierska
Gabinet Marszałka

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego