Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Obradujący na Podkarpaciu konwent marszałków jest przeciwny likwidacji części sądów rejonowych. W ich miejsce mają powstać wydziały zamiejscowe. Na Podkarpaciu chodzi o 7 sądów, miedzy innymi w Leżajsku, Przeworsku i Lubaczowie. Samorządowcy uważają, że reorganizacja przyniesie niewielkie oszczędności i ogromne utrudnienia dla mieszkańców.

Na Podkarpaciu likwidacją zagrożonych jest 7 samodzielnych sądów: w Przeworsku Kolbuszowej, Nisku, Brzozowie, Strzyżowie, Lubaczowie oraz w Leżajsku. Samorządowcy w każdej z tych miejscowości oceniają, że oszczędności na pozbawieniu ich samodzielności będą pozorne.

W sądzie w Przeworsku pracuje 8 sędziów, każdego roku rozpatruje około 15 tysięcy spraw. Po planowanych zmianach byłby oddziałem zamiejscowym sądu w Jarosławiu, na miejscu co bardzo niepokoi samorząd nie zostałby wydział ksiąg wieczystych.

Protestuje też powiat jarosławski. Starosta wylicza, że już wcześniej zlikwidowano tu choćby punkt paszportowy oszczędności są ale kosztem mieszkańców. Ze względu na spodziewane utrudnienia dla mieszkańców, na utratę samodzielności sądów nie chce się zgodzić Strzyżów.

Wszystkie te argumenty samorządowcy z Podkarpacia chcą przedstawić na środowym spotkaniu w Ministerstwie Sprawiedliwości W ocenie samego resortu zmiany nie będą odczuwalne dla ludzi a bardziej racjonalnie będzie wykorzystana kadra.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego