Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

15 grudnia Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anna Kowalska gościła na otwarciu wystawy „Szkło Podkarpackich Hut” w podziemiach krośnieńskiego Pałacu Biskupiego.
Wystawa, która jest częścią stałej ekspozycji Muzeum Podkarpackiego w Krośnie od 1960 roku, została odświeżona i wzbogacona o całkiem nowe eksponaty w ramach realizowanego projektu „Centrum Dziedzictwa Szkła”.  
 
W zabytkowych piwnicach Pałacu Biskupiego wszyscy zainteresowani mogą zobaczyć muzealia związane z rozwojem podkarpackiego przemysłu szklarskiego od roku 1923, czyli od momentu powstania Huty Szkła w Krośnie. Muzeum Podkarpackie zgromadziło ponad 6 tysięcy eksponatów pochodzących z huty oraz mniejszych zakładów szklarskich, z całego Podkarpacia, które obrazują jego ewolucję na naszym terenie.
 
Wicemarszałek Anna Kowalska była pod wielkim wrażeniem nowej odsłony ekspozycji „Szkło Podkarpackich Hut”. W czasie swojego wystąpienia podkreślała: Oczywiście aspekt historyczny wernisażu jest bardzo ważny, jednakże piękno prezentowanej wystawy zdaje się być największą zachętą do jej odwiedzenia.
 
Obecnie dzięki przeprowadzonym pracom remontowym sale ekspozycyjne zyskały nowy wygląd, zostały wyposażone w klimatyzację, nowoczesny sprzęt oświetleniowy oraz eleganckie gabloty.


Daria Kędzierska
Gabinet Marszałka

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego