Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Miniatura artykułuCzłonkowie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego spotkali się, aby poznać szczegóły dotyczące projektu nowego programu regionalnego - Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na lata 2021-2027. To kolejna, ostatnia już prezentacja założeń programu w ramach prowadzonych od 30 grudnia w całym regionie konsultacji społecznych.

 

 

Zarząd województwa na posiedzeniu PWRDS reprezentował Stanisław Kruczek, który powiedział:

Bardzo dziękuję panu przewodniczącemu, że na WRDS znalazł się punkt dotyczący projektu nowego programu regionalnego. To jest bardzo ważny dokument i cieszę się, że zostanie omówiony przez to ważne gremium. Wierzę, że dzisiejsze konsultacje będą bardzo owocne – mówił członek zarządu Stanisław Kruczek.

Szczegółowe informacje dotyczące FEP przedstawił Wojciech Magnowski – dyrektor Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym, który omówił poszczególne priorytety oraz to jakie kwoty są na nie przeznaczone.

Gdy zaczynaliśmy pracę nad nowym programem nie znaliśmy jeszcze kwoty wsparcia. Teraz już wiemy, że jest ona wyższa niż w ubiegłej perspektywie, co bardzo cieszy. Nowy program składa się w ¼ ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, natomiast ¾ to Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego – mówił dyr. Wojciech Magnowski.

W przypadku alokacji dla Podkarpacia województwo ma najwyższy wzrost wśród regionów. W poprzedniej perspektywie na lata 2014-2020 były to 2 mld 114 mln euro, a w obecnej alokacja wynosi 2 mld 181 mln euro. Na koniec swojego wystąpienia dyrektor Magnowski zapowiedział, że jego departament chce przeprowadzić wszystkie konsultacje z Komisją Europejską na tyle szybko, aby w czwartym kwartale tego roku można było ogłosić pierwsze konkursy w ramach nowego programu.

Po prezentacji projektu programu FEP przewodniczący Podkarpackiej Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego - Stanisław Kłak poddał pod głosowanie uchwałę dotyczącą zaopiniowania projektu nowego programu regionalnego. Projekt został pozytywnie zaopiniowany przez członków PWRDS.

Cieszę się, że mogliśmy się spotkać w tak licznym gronie, aby wysłuchać informacji o projekcie nowego programu regionalnego i poznać jego szczegóły – zakończył obrady przewodniczący PWRDS  Stanisław Kłak.

Konferencje konsultacyjne FEP odbyły się stacjonarnie w Rzeszowie, Przemyślu, Krośnie oraz w Tarnobrzegu. Wszystkie były transmitowane w internecie. Ich celem była jak najszersza dyskusja i poznanie opinii mieszkańców regionu o planowanym nowym programie regionalnym.

Tekst: Monika Konopka

Zdjęcia: Daniel Kozik/Anna Magda

Biuro Prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego