Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Miniatura artykułu

 

Lampa naftowa Rozpoczyna się akcja promocyjna ŁUKASIEWICZ.ART 2022, do której zapraszamy studentów i absolwentów kierunków artystycznych pochodzących z Podkarpackiego lub tutaj studiujących. Do 2 kwietnia 2022 r. czekamy na koncepcje autorskich projektów artystycznych. Tematem przewodnim jest Ignacy Łukasiewicz i jego dziedzictwo.

Miniatura artykułuW Filharmonii Podkarpackiej im. Artura Malawskiego w Rzeszowie odbył się koncert „To jest moja Matka. To Ojczyzna” w wykonaniu Zespołu Kameralnego Filharmonii Podkarpackiej oraz Zespołu wokalnego Soul, który wybrzmiał w ramach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W koncercie uczestniczył wicemarszałek  Piotr Pilch.

 

Afisz zapowiadającyCzy można zaryzykować tezę, że fenomen Kresów w polskiej wyobraźni zbiorowej kształtowała literatura? Jaka jest zatem literacka geneza pojęcia Kresów i jak z perspektywy człowieka XXI wieku wygląda literacki obraz Kresów? Na te i wiele innych pytań dotyczących literatury kresowej znajdziecie Państwo odpowiedź w panelu dyskusyjnym pt. „Rola literatury w kształtowaniu mitu i fenomenu Kresów. Geneza zjawiska, dzieła, twórcy”, którego premiera odbędzie się 3 marca 2022 r. o godzinie 19.00 na kanale YouTube Portalu Muzeum Dziedzictwa Kresów Dawnej Rzeczypospolitej https://www.youtube.com/channel/UC-EgSgz333piwx-81FqMPPw

Miniatura artykułuW Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej można obejrzeć wystawę z Muzeum Holocaustu w Waszyngtonie pt. „Byli sąsiadami. Ludzkie zachowania i wybory w obliczu Zagłady”. Otwarcie wystawy odbyło się w przeddzień Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu.

 

Narodowy Instytut Dziedzictwa otworzył nabór do trzeciej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Generalnego Konserwatora Zabytków „Samorząd Dla Dziedzictwa”. Konkurs skierowany jest do samorządów gminnych, które najlepiej wywiązują się z obowiązku opracowywania i wdrażania gminnych programów opieki nad zabytkami, spełniając zapisy ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Termin naboru: do 31 maja 2022 r. 

Zarząd Województwa Podkarpackiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych Województwa Podkarpackiego w zakresie kultury w 2022 roku. Nabór trwa do 14 lutego 2022 r. Na realizację zadań planuje się przeznaczyć 500000 zł. Wiecej szczegółów znajdziecie Państwo w linku Otwarte konkursy ofert (podkarpackie.pl) Zapraszamy do składania ofert. 

Logotyp Konkursu Zabytek Zadbany 2022 Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji ogólnopolskiego konkursu "Zabytek Zadbany”. Nadzór nad konkursem w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego sprawuje Generalny Konserwator Zabytków. Procedurę konkursową prowadzi Narodowy Instytut Dziedzictwa. Termin składania wniosków upływa 31 stycznia 2022 r. Udział jest otwarty i bezpłatny.

urzad skosZarząd Województwa Podkarpackiego ogłasza nabór wniosków o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków, położonych na obszarze województwa podkarpackiego na rok 2022.

Miniatura artykułuNa portalu Muzeum Dziedzictwa Kresów Dawnej Rzeczypospolitej odbyła się wirtualna lekcja - „Wigilia Kresowa”. Poświęcona była dziedzictwu kulinarnemu Kresów dawnej Rzeczypospolitej. Podczas wirtualnego spotkania można było poznać przepisy na tradycyjne, kresowe potrawy wigilijne oraz podpatrzeć jak przygotowują je specjaliści - uczniowie dwóch rzeszowskich szkół.

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego