Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Miniaturka artykułuKwestie inwestycji w infrastrukturę zdominowały tradycyjne, coroczne spotkanie parlamentarzystów z wojewodą i marszałkiem. Gospodarzem tegorocznej dyskusji była wojewoda Ewa Leniart. Z uwagi na zagrożenie pandemiczne spotkanie odbyło się w formule on-line.

 

Ze strony parlamentarzystów w dyskusji uczestniczyli: Teresa Pamuła, Wiesław Buż, Tadeusz Chrzan,  Kazimierz Gołojuch, Fryderyk Kapinos, Kazimierz Moskal, Jerzy Paul, Krzysztof Sobolewski, Piotr Uruski, Jan Warzecha oraz Rafał Weber, który jednocześnie pełni funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Ponadto udział wzięli członkowie zarządu województwa oraz prezydium sejmiku.

Wojewoda Ewa Leniart oraz marszałek Władysław Ortyl przekazali informacje o realizowanych przedsięwzięciach w zakresie kompetencji sprawowanych urzędów. Marszałek mówił o najważniejszych inwestycjach realizowanych lub planowanych przez samorząd województwa, a także o kończących się konsultacjach Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia. – Wkrótce zarząd będzie przyjmował ostateczną wersję uwzględniającą uwagi złożone w toku szeroko zakrojonych konsultacji. Będzie to już wersja, którą przekażemy do Komisji Europejskiej – tłumaczył marszałek Władysław Ortyl.

Z kolei marszałek Ewa Draus przedstawiła po krótce założenia Programu Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego do roku 2030 oraz projektu Prognozy oddziaływania na środowisko. Konsultacje tej strategii wciąż trwają.

 

Tomasz Leyko
Rzecznik prasowy UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego