Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Miniatura artykułu„Dbamy o rozwój, dbamy o bezpieczeństwo i dbamy o gospodarkę” – powiedział marszałek Władysław Ortyl podczas konsultacji społecznych w Tarnobrzegu, które odbyły się w związku z prezentacją  projektu Programu Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego do roku 2030.

 

 

W Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu odbyła się debata na temat przyszłości polityki transportowej w województwie podkarpackim. Mieszkańcy Tarnobrzega wysłuchali prezentacji o programie oraz wzięli udział w debacie. Spotkanie rozpoczął marszałek Władysław Ortyl, witając obecnych samorządowców, mieszkańców Tarnobrzega oraz przybyłych z całego regionu gości:

Transport i komunikacja jest tym co decyduje o jakości i szybkości rozwoju gospodarczego oraz o komforcie i bezpieczeństwie podróżujących. Konsultujemy dziś program transportowy, który ma wpłynąć na szybkość i jakość podróżowania w naszym regionie – mówił marszałek Władysław Ortyl.

Szczegóły dotyczące projektu programu transportowego przedstawił Paweł Wais, dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego UMWP. Mówił on m.in. o uwarunkowaniach i specyfice regionu w kontekście planowanych inwestycji transportowych. Zwrócił też uwagę na główne szlaki transportowe w województwie.

Joanna Szozda, dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego UMWP, mówiła z kolei o inwestycjach drogowych. Przedstawiła istniejącą sieć i stan dróg w regionie oraz planowaną listę inwestycji.  W obszarze priorytetowym „A” znalazło się do planowanej realizacji ok. 144 km dróg za kwotę blisko 2,5 mld złotych, zaś w ramach obszaru priorytetowego „B” do realizacji zaplanowanych zostało ponad 160 km dróg za kwotę ok. 1,2 mld złotych.

Następnie odbyła się debata z obecnymi na sali samorządowcami. Swoje uwagi oraz propozycje przedstawili samorządowcy, którzy debatowali także o przyszłości Jeziora Tarnobrzeskiego, migracji międzymiastowych oraz o usprawnieniu transportu miejskiego.

Kolejne – ostatnie już –   konsultacje zaplanowane są w Krośnie na 14 lutego. ​Opinie, wnioski i sugestie dotyczące projektu programu transportowego można kierować także drogą elektroniczną. Szczegóły znajdują się pod linkiem: https://rot.podkarpackie.pl/index.php/psrt-wp-2030

Anna Magda

Biutro Prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego