Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Miniatura artykułuW centrum Stalowej Woli powstanie nowoczesny biurowiec o powierzchni użytkowej ok. 6 tyś. metrów kwadratowych. Modernistyczny obiekt zostanie wybudowany  u zbiegu ulic Floriańskiej i Okulickiego. Marszałek Władysław Ortyl wziął udział w inauguracji budowy oraz umieszczeniu aktu erekcyjnego w kapsule czasu, która spocznie u podstaw przyszłego obiektu.

 

 W spotkaniu udział wzięli między innymi: Rafał Weber – sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury, Jolanta Sawicka – wicewojewoda podkarpacki, Lucjusz Nadbereżny – prezydent Stalowej Woli oraz lokalni samorządowcy.

Chciałem wyrazić radość z tej nowej inwestycji, gdyż jest to dobra praktyka, którą podążają kolejne miasta. Cieszymy się, że powstaje nowa jakość powierzchni biurowca na Podkarpaciu, spełniających standardy współczesne, które uruchomią nowe miejsca pracy, gdzie pracuje się bezpiecznie i sprawinie –  mówił podczas inauguracji budowy marszałek Władysław Ortyl.

Prezydent Stalowej Woli podkreślał wagę nowej inwestycji:

Jestem szczęśliwy, gdyż na terenie Stalowej Woli powstanie wysokiej klasy, nowoczesny biurowiec dający profesjonalną powierzchnię do zatrudniania ludzi w różnych dziedzinach pracy. Dzięki tej inwestycji Stalowa Wola realizuje kolejny ważny element gospodarczy, który ożywi handlowo-usługowe centrum naszego miasta – mówił Lucjusz Nadbereżny.

Podczas uroczystości był obecny także Rafał Weber – sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury:

Cieszę się, że w naszej Stalowej Woli, powstał Program Fabryka, którego zadaniem jest budowa biurowców pod działalność administracyjną, ubezpieczeniową, pośrednictwa oraz wielu innych dziedzinom gospodarczych. Jestem wdzięczny, że w centrum miasta, w tym biurowcu powstanie ponad 100 miejsc pracy – mówił Rafał Weber.

W obiekcie biurowym klasy A o powierzchni ok 6 tyś. m2 powstaną nowoczesne pomieszczenia biurowe. Biurowiec ma być oddany do użytku w drugiej połowie 2023 roku. Głównym wykonawcą tej inwestycji jest firma ADAMIETZ. Inwestycja powstanie w ramach Programu Fabryka. Jest to program Agencji Rozwoju Przemysłu, którego celem jest wsparcie średnich miast poprzez aktywację ich potencjału, zapewniając im warunki do rozwoju. Na chwilę obecną do „Programu Fabryka” przystąpiły takie miasta jak: Elbląg, Stalowa Wola, Mielec, Radom.

Dziękujemy za zaufanie i wybór naszej firmy. Jestem przekonany, że powstałe powierzchnie, które zostaną oddane do użytku  znacznie przyczynią się do dalszego rozwoju miasta Stalowej Woli, które ma przed sobą świetlaną przyszłość  – mówił Łukasz Kutyba, dyrektor oddziału - Adamietz Sp. z oo.

Zwieńczeniem uroczystości było podpisanie aktu erekcyjnego oraz umieszczenie go w kapsule czasu, który zostanie wmurowany w budynek.

Tekst i zrzuty ekranu : Anna Magda

Biuro Prasowe UMWP

Zdjęcia: Urząd Miasta Stalowej Woli

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego