Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Miniaturka artykułu„Pragnę wyrazić solidarność z Narodem Ukraińskim i potępić te działania, które są związane z atakiem na Ukrainę” – tymi słowami marszałek Władysław ortyl zakończył swoją wypowiedź, podczas webinarium poświęconemu Miejskiej Mobilności Powietrznej. Dyskusja została zorganizowana wspólnie przez Airport Regions Council, POLIS Cities and Regions for Transport Innovation oraz Europejski Komitet Regionów.

Miniatura artykułuNieeksploatowana na odcinku Uherce-granica państwa linia kolejowa 108 została w pełni uruchomiona i przeznaczona do specjalnych transportów dla uchodźców z Ukrainy. Do ich przewozu Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego udostępnił dwa składy spalinowe pociagów. Zdecydował się również preznaczyć do takich zadań na innych trasach trzy dodatkowe pociągi elektryczne. To działania samorządu województwa, które dziś omawiano podczas specjalnego spotkania online z udziałem m.in. przedstawicieli kolejowych spółek, marszałków województw oraz Ministerstwa Infrastruktury.

 

Fundacja Koalicja 5 Frakcji we współpracy z Kampanią 17 Celów oraz w partnerstwie z Rekopol Organizacją Odzysku Opakowań S.A. zaprasza do udziału w programie Inkubator Lokalnych Centrów 3R, którego celem jest przekazanie lokalnym pomysłodawcom merytorycznego wsparcia w tworzeniu miejsc, które będą budować świadomość gospodarowania odpadami, promować zapobieganie powstawaniu odpadów, uczyły ponownego wykorzystania rzeczy używanych, naprawę i recykling oraz inne działania w wymiarze 3R.

Miniatura artykułuRusza przebudowa dworca PKP w Stalowej Woli – Rozwadowie. Właśnie został przekazany plac budowy wykonawcy robót. A o szczegółach inwestycji była mowa podczas briefingu prasowego, w którym wzięła udział wicemarszałek Ewa Draus.

 

 

Miniaturka artykułuTo umowa to kolejny ważny i poważny krok w do powstania Via Carpatia, która będzie niezwykłym impulsem rozwojowym  dla Podkarpacia, Polski i środkowej Europy – mówił w czasie uroczystego podpisania umowy wicemarszałek Piotr Pilch.

Miniaturka artykułuKwestie inwestycji w infrastrukturę zdominowały tradycyjne, coroczne spotkanie parlamentarzystów z wojewodą i marszałkiem. Gospodarzem tegorocznej dyskusji była wojewoda Ewa Leniart. Z uwagi na zagrożenie pandemiczne spotkanie odbyło się w formule on-line.

Miniatura artykułuPo raz ósmy mieszkańcy regionu mogli włączyć się w dyskusję na temat projektu Programu Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego do roku 2030 oraz projektu Prognozy oddziaływania na środowisko. Ostatnie konsultacje społeczne odbyły się w Krośnie. Udział w nich wziął wicemarszałek Piotr Pilch.

 

Miniaturka artykułuTrwają konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego do roku 2030 oraz projektu Prognozy oddziaływania na środowisko. Dziś z tej okazji w Auli Kampusu Politechnicznego Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie, odbywa się konferencja konsultacyjna.

Miniatura artykułu„Dbamy o rozwój, dbamy o bezpieczeństwo i dbamy o gospodarkę” – powiedział marszałek Władysław Ortyl podczas konsultacji społecznych w Tarnobrzegu, które odbyły się w związku z prezentacją  projektu Programu Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego do roku 2030.

 

Miniatura artykułuLiczy 5796 modułów i będzie zaopatrywać w energię elektryczną Zakłady Chemiczne „Siarkopol” Tarnobrzeg. Mowa oczywiście o nowoczesnej farmie fotowoltaicznej o mocy dwóch megawatów, która powstała na terenie nieczynnego zbiornika wodnego, przy ulicy Strefowej w Tarnobrzegu. Udział w uroczystym oddaniu do użytku farmy wziął marszałek Władysław Ortyl.

 

Miniatura artykułuTrwają konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego do roku 2030 oraz projektu Prognozy oddziaływania na środowisko.

Miniaturka artykułuW kolejnych miastach regionu odbyły się spotkania konsultacyjne dotyczące projektu Programu Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego do roku 2030. Tym razem w konsultacjach mogli wziąć udział mieszkańcy Sanoka i Ustrzyk Dolnych.

Miniaturka artykułuTrwają konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego do roku 2030 oraz projektu Prognozy oddziaływania na środowisko.

Miniaturka artykułuPrezentacja projektu Programu Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego do 2030 roku odbywa się w wielu miejscach na Podkarpaciu. Jednym z nich była Dębica, gdzie samorządowcy, przedstawiciele lokalnych środowisk i mieszkańcy miasta mieli możliwość dyskusji nad optymalnymi rozwiązaniami w zakresie transportu.

Miniatura artykułuTrwają konsultacje społeczne dotyczące projektu Programu Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego do roku 2030 oraz projektu Prognozy oddziaływania na środowisko. Dziś z tej okazji w Sali Sesyjnej Powiatu w Dębicy odbywa się konferencja konsultacyjna.

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego