Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

Miniatura artykułuPodkarpackie Centrum Innowacji ogłosiło wyniki trzeciego naboru do programu grantowego. Najlepsze zespoły naukowe z podkarpackich uczelni otrzymały granty na prace badawczo-rozwojowe.  Podczas uroczystego rozdania czeków Samorząd Województwa reprezentował Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl.

 

 Gratuluję wszystkim uczelniom, które otrzymały granty. Dziś aż 17 mln zł trafia na podkarpackie uczelnie, z czego bardzo się cieszymy. Wchodzimy na kolejne etapy rozwoju, dlatego rola uczelni jest taka ważna. Myślę, że prace badawczo-rozwojowe świadczą o poziomie, nowoczesności oraz  innowacyjności, nie tylko regionu, ale całego kraju, dlatego wszystkim wam dziękuję za zaangażowanie i pasję – mówił marszałek Władysław Ortyl.

Program grantowy na prace badawczo-rozwojowe (B+R) jednostek naukowych jest realizowany w ramach projektu pt. „Podkarpackie Centrum Innowacji” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

W tegorocznej odsłownie największa pula środków została przyznana 30 zespołom projektowym z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Łącznie to niemal 9 mln zł. Politechnice Rzeszowskiej przyznano ponad 7 mln zł, a prawie pół miliona WSIiZ. Dofinansowanie uzyskały także dwie uczelnie spoza Rzeszowa: PWSTE w Jarosławiu oraz KPU w Krośnie. Otrzymały one po blisko 200 tyś. zł.

Trzeci nabór do Programu grantowego PCI jest wyjątkowy z co najmniej kilku powodów. Rekordowe zainteresowanie i wysoka jakość projektów sprawiły, że łączna pula przyznanych środków wyniosła ponad 17 mln zł. Wszystkie projekty charakteryzują się wysokim potencjałem do tworzenia innowacji i rozwoju naszego regionu - komentuje Krzysztof Borowicz, Dyrektor ds. Rozwoju Technologii w PCI.

Tegoroczne 17 mln zł grantów to więcej niż w dwóch poprzednich konkursach łącznie. Ponad 80% projektów realizować będą zespoły międzyuczelniane, czyli łączące naukowców z różnych uczelni.

Lista rankingowa konkursu dostępna jest na stronie Wybrano najlepsze projekty w ramach III naboru do Programu grantowego Podkarpackiego Centrum Innowacji.  

Autor tekstu i zdjęć: Anna Magda

Biuro Prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego