Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

tvp rzeszowDyrekcja szpitala w Krośnie alarmuje: potrzebujemy pilnie pieniędzy na dokończenie budowy bloku operacyjnego. Większość prac już wykonano, ale bez 7 milionów złotych w nowych salach zabiegów nie będzie. Radni sejmiku apelu o pieniądze wysłuchali. Konkretne obietnice jednak nie padły.

 Stary blok operacyjny szpitala wojewódzkiego w Krośnie. Głównym problemem jest tu ciasnotę bo prawie 40 lat temu gdy zaczynano budowę szpitala, nie było aż tylu rządzeń, które dziś są używane podczas operacji. Za 46 milionów złotych powstało 6 sal operacyjnych. Gotowe są sale wybudzania pacjentów po zabiegach oraz oddział intensywnej opieki medycznej. Działa też całe zaplecze techniczne kotłownia, agregaty prądotwórcze i klimatyzacja. - Jesteśmy w trakcie odbioru pierwszego etapu robót mamy to zamknięte finansowo, natomiast bez wątpienia w przyszłym roku na dokończenie II etapu i do uruchomienia bloku będzie nam potrzebne około 7 milionów.

Te pieniądze są potrzebne na powstanie kolejnych czterech sal operacyjnych. A bez nich nie może zacząć działać cały blok operacyjny. Dziś dyrekcja szpitala tłumaczyła to radnym sejmiku województwa oraz podkarpackim parlamentarzystom. - Nie wiem czy na pewno w budżecie tym, który będziemy uchwalać w grudniu, natomiast w trakcie roku zapewne trzeba będzie poszukać tych środków, wydaje mi się ze jesteśmy w stanie wspólnymi siłami te środki znaleźć. - mówił Sławomir Miklicz. Dyrekcja szpitala obawia się, że może to oznaczać poważny poślizg w zakończeniu inwestycji. I oddanie jej nawet za dwa lata.

Marek Winiarski

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego