Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

gospodarka podkarpackaRZESZÓW. Sześćdziesięciu wystawców z całego Podkarpacia prezentuje produkty tradycyjne, ekologiczne i regionalne w nowej hali Agrohurtu przy ul. Lubelskiej. Patronem medialnym jest gospodarkaPodkarpacka.pl.

 Wśród wystawców są zarówno znane firmy wędliniarskie (Jan Fołta z Markowej, Taurus, Góra Ropczycka, Jasiołka), jak i koła gospodyń oferujące wypieki, chleb. Z kolei Teresa Łysikowska z Krzeszowa oferuje nalewki, jak i powidła krzeszowski. Są też producenci miodu, w tym miodu ekologicznego. Są też ekologiczne sery czy soki z Nowej Sarzyny.

W sobotę impreza rozpocznie się o godz. 9. Na początek zaplanowano konkurs florystyczny – prezentowane będą wiązanki adwentowe i wiązanki świąteczne.

- Imprezę urządziliśmy po raz pierwszy, ale nie ostatni – mówi Adam Dziedzic, prezes Agrohurtu. – I co ważne odbywa się ona w miejscu, gdzie na handluje się na co dzień. A nasza nowa hala ma też przeznaczenie wystawiennicze.

Adam Dziedzic dodaje, że większość uczestników kiermaszu nie będzie mogła wejść ze swoją ofertą do sieci handlowych, ponieważ są za mali, nie podołają większym zamówieniom.

Ponad sto osób, głownie kobiet, choć nie tylko wzięło udział w szkoleniu, jakie przeprowadzili Izabella Byszewska, prezes Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego i Jan Zwoliński wiceprezes tej organizacji.

Organizatorami imprezy są Urząd Marszałkowski (samorzad województwa jest udziałowcem Agrohurtu) i Podkarpacka Izba Rolnicza.

ac

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego