Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

W dniu 19 stycznia Wicemarszałek Anna Kowalska udała się do Zespołu Szkół przy Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie, gdzie miało miejsce coroczne spotkanie noworoczne. Udział w nim wzięli przedstawiciele szpitala, reprezentanci Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, grono pedagogiczne oraz przyjaciele i sponsorzy szkoły.

Zebranych gości ciepłymi słowami powitała dyrektor placówki, Ewa Glesmer. W krótkim wystąpieniu przybliżyła zakres działalności szkoły oraz wymieniła nowe wyzwania, które przed nią stoją w 2012 roku.

Następnie głos zabrała Wicemarszałek Anna Kowalska, która podkreślała specyficzną rolę szkoły, której uczniowie są również pacjentami zmagającymi się każdego dnia z ciężkimi chorobami czy też rehabilitacją. W tych okolicznościach musicie Państwo motywując uczniów być szczególnie wrażliwi na trudności każdego z nich. Uświadamiacie im, iż ponoszony przez nich ciężar kontynuacji nauki szkolnej, nawet w czasie ciężkiej choroby, ma sens i jest konieczny dla prawidłowego rozwoju oraz kondycji psychicznej. Dodatkowo stanowicie też wsparcie dla rodziców, którzy widzą, że ich pociech pomimo stanu zdrowia w jakim się znajdują, mogą zdobywać wiedzę na tym samym poziomie, co ich zdrowi rówieśnicy.

Podczas spotkania w noworocznym tonie wystąpiły również: Dyrektor Departamentu Nauki, Edukacji i Sportu w Urzędzie Marszałkowskim, Krystyny Lech oraz Dyrektor Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1 w Rzeszowie Jolanta Niżańska.

Uroczystym zakończeniem oficjalnej części wydarzenia był występ młodych muzyków z Zespołu Szkół Muzycznych Nr 1 w Rzeszowie, po którym wszyscy przybyli złożyli sobie najlepsze życzenia noworoczne.

Daria Kędzierska
Gabinet Marszałka

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego