Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

121026 debica2Dębica – to kolejne miasto, w którym odbyło się spotkanie z właścicielami mikro, małych i średnich firm, jego tematem były formy wspierania przedsiębiorczości. O tym jak samorząd województwa wspiera lokalnych przedsiębiorców mówił marszałek Mirosław Karapyta. Cykl spotkań, które odbywają się w różnych miastach naszego regionu, zainicjował Bank Pekao.

Marszałek Mirosław Karapyta podsumował dotychczasowe działania samorządu, w szczególności mówił o Regionalnym Programie Operacyjnym, który jest głównym narzędziem pozwalającym wspierać rozwój przedsiębiorczości. Do tej pory samorząd rozdysponował w ramach I osi 890 mln złotych.

Dla właścicieli firm ważne było, gdzie teraz mogą jeszcze zdobyć pieniądze na rozwój firm. Marszałek mówił o takich możliwościach wskazując m.in. na działania w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Szczegółowych informacji udzielali także przedsiębiorcom przedstawiciele lokalnego punktu informacyjnego Funduszy Europejskich.

Marszałek Mirosław Karapyta wiele miejsca poświęcił planom na przyszłość, temu jakie są unijne priorytety, wskazując właśnie na podniesienie poziomu konkurencyjności małych i średnich przedsiębiorstw.

W spotkaniu, zorganizowanym przez Bank Pekao uczestniczyli także przedstawiciele tej instytucji, którzy przedstawili raport dotyczący kondycji polskich i podkarpackich firm. Zaprezentowali również dane obrazujące sytuację gospodarczą w roku 2012 i perspektywy rozwoju w kolejnych latach.

Monika Konopka
Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego