Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

121022 podk nagr gospNajlepsze firmy z regionu zostały uhonorowane statuetkami Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej. Laureaci 11. edycji odebrali wyróżnienia i dyplomy z rąk marszałka Mirosława Karapyty, wicewojewody Alicji Wosik oraz Przewodniczącej Sejmiku Województwa Podkarpackiego Teresy Kubas-Hul.

W tegorocznej edycji wzięło udział ponad sto firm z regionu. Oceniane były w kilkunastu różnych kategoriach, m.in. innowacje, najlepsze produkty, usługi, opieka zdrowotna. Kapituła konkursu, w pracach której uczestniczył także marszałek Mirosław Karapyta, przyznała statuetki 33 firmom.

Podkarpacka Nagroda Gospodarcza to wyróżnienie  dla najlepszych firm działających w regionie. Jego celem jest wyłonienie grupy najlepszych i najaktywniejszych gospodarczo firm, które dzięki osiąganym wynikom w prowadzonej działalności są lub mogą stać się wzorem dla innych. To również promowanie rozwoju gospodarczego województwa. Statuetki przyznawane są w kilkunastu kategoriach . Do tej pory trafiły one do ok. 150 firm z Podkarpacia.

Konkurs połączony był z konferencją dotyczącą kondycji polskich i podkarpackich firm. Marcin Mrowiec - Główny Ekonomista Pekao SA- przedstawił dane obrazujące sytuację gospodarczą w roku 2012 i perspektywy rozwoju w kolejnych latach. Z badań przeprowadzonych przez bank wynika, że wiele mikro, małych i średnich firm chce redukować koszty, nie planuje zatrudniać nowych pracowników, ani inwestować w rozwój firmy.

Marszałek Mirosław Karapyta mówił z kolei o wspieraniu rozwoju przedsiębiorczości na Podkarpaciu, podkreślając, że głównym zadaniem samorządu jest tworzenie optymalnych warunków do rozwoju i prowadzenia działalności gospodarczej. Jako mechanizmy wspierania firm marszałek wskazywał przede wszystkim na Regionalny Program Operacyjny, ale także na działania samorządu takie jak: tworzenie terenów pod inwestycje, promocja gospodarcza, wsparcie dla rozwoju klastrów czy planowanie przyszłości poprzez strategię rozwoju województwa.

Podczas finałowej gali wręczone zostały również  certyfikaty „Smaczne bo Podkarpackie". Otrzymało je 12 produktów. Spośród nich w sms-owym głosowaniu mieszkańcy Podkarpacia wybiorą najpopularniejszy produkt 2012.

Monika Konopka
Kancelaria Zarzadu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego