Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

120925 olimpijczycy paraolimpijczycy25 września w Urzędzie Marszałkowskim Województwa miało miejsce spotkanie, którego bohaterami byli podkarpaccy uczestnicy Olimpiady i Paraolimpiad w Londynie. Wszystkich przybyłych zawodników, trenerów, przedstawicieli okręgowych związków sportowych oraz miłośników sportu powitała, w imieniu Zarządu Województwa Podkarpackiego, Wicemarszałek Anna Kowalska.

Bardzo się cieszę, że mogę się dzisiaj z wami spotkać i podziękować, za waszą ciężką pracę, trud i wspaniałe wyniki sportowe, którymi rozsławiacie całe województwo podkarpackie. Jestem przekonana, że nikt nie promuje naszego pięknego województwa tak skutecznie jak wy ze sportowych aren. Dlatego też Zarząd Województwa Podkarpackiego już obecnie prowadzi działania mające na celu poprawę bazy sportowej oraz sytuacji samych sportowców, tak aby na co dzień odczuwali realne wsparcie oraz mogli trenować w odpowiednich warunkach. Gratuluję medalistom oraz tym, którym na podium – tym razem – nie udało się stanąć, ponieważ najważniejsza jest sportowa rywalizacja oraz satysfakcja z udziału w największej imprezie sportowej na świecie" powiedziała w czasie swojego wystąpienia Wicemarszałek Anna Kowalska.

Najbardziej oczekiwaną częścią spotkania były wywiady z zawodnikami, którzy mieli okazję opowiedzieć o swoich wrażeniach związanych z olimpiadą. Jako pierwsi głos zabrali członkowie reprezentacji polski w piłce siatkowej, na co dzień zawodnicy klubu Asseco Resovia, w których zwycięstwo nadzieję pokładała cała Polska. Niestety z Londynu wrócili bez medalu i w czasie spotkania tłumaczyli, że bardzo dobre przygotowanie oraz motywacja nie wystarczyły do osiągnięcia zwycięstwa.

„Można powiedzieć, że igrzyska nam nie wyszły, ale taki jest sport. Jest to jedna z największych moich porażek. Mam nadzieję, że wyciągniemy wnioski i będziemy mądrzejsi na przyszłość. Igrzyska to dla wszystkich wielkie wydarzenie i każdy jako młody sportowiec o nich marzy" podsumował z żalem występ polskich siatkarzy Krzysztof Ignaczak, dla którego była to trzecia i najprawdopodobniej ostatnia olimpiada.

Następnie o swoich sportowych zmaganiach opowiedzieli chodziarze z Mielca: Paulina Buziak oraz Rafał Augustyn, którym  również nie dopisało szczęście i nie osiągnęli zamierzonych wyników. Paulina Buziak podkreślała, iż chód sportowy nie jest konkurencją łatwą – wiele w niej zależy od dyspozycji dnia sportowca. Członkowie reprezentacji polski w koszykówce na wózkach, Jan Cyrul i Sławomir Gorzkowicz, byli pod dużym wrażeniem przygotowania całej imprezy, bardzo zadowoleni z zainteresowania ich dyscypliną przez angielską widownię oraz szczęśliwi, iż mogli wziąć udział w walce o olimpijskie medale.

Z pewną dozą rozczarowania o swoich startach w czasie igrzysk paraolimpijskich mówił Jacek Czech, pływak z Tarnobrzega, który aż dwa razy otarł się o podium zajmując dwukrotnie czwarte i raz piąte miejsce.

Naprawdę nie wiem co się stało. Pracowałem tego roku bardzo ciężko, może nawet zbyt ciężko. Muszę przemyśleć, czy nie będzie lepiej skupić się na samym sprincie" mówił w czasie spotkania czwarty pływak na świecie.

Na zakończenie głos zabrali Karolina Pęk, która zdobyła brązowy medal w tenisie stołowym oraz dwukrotny złoty medalista w kolarstwie ręcznym, Rafał Wilk. Karolina Pek, która na paraolimpiadzie była debiutantką, opowiedziała o stoczonych sportowych pojedynkach oraz satysfakcji ze zdobytego medalu. Z kolei Rafał Wilk, poza wrażeniami z Londynu, podzielił się również planami na najbliższą przyszłość oraz przyszły sezon sportowy. Podkarpacki złoty medalista wraz z rozpoczęciem zimy wybiera się na narty, a później rozpoczyna przygotowania do jednego z najbardziej wymagających rajdów dla handbike'ów - Sadler's Alaska Challenge. Najlepszy kolarz ręczny na świecie zdradził również, że potrafi gotować.

Punktem kulminacyjnym spotkania było wręczenie wszystkim zawodnikom nagród oraz dyplomów, czego w asyście Dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu Krystyny Lech, dokonała Wicemarszałek Anna Kowalska. W podziękowaniu za wsparcie sportowcy z Mielca wręczyli bukiety przedstawicielom UMWP.

Uczestnicy spotkania:  Paulina Buziak, Rafał Augustyn,  Józef Wójtowicz (trener), Jan Cyrul, Sławomir Gorzkowicz, Jacek Czech, Krzysztof Dydo (trener), Krzysztof Ignaczak, Piotr Nowakowski, Zbigniew Bartman, Grzegorz Kosok, Michał Mieszko Gogol, Karolina Pęk, Jacek Lachor (trener), Rafał Wilk.

Ze względu na udział w zawodach nieobecne były tenisistki stołowe: Wang Zeng Yi, Li Qian, Kinga Stefańska wraz z trenerem Zbigniewem Nęckiem.  

Daria Kędzierska
Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego