Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

dsc 0078Z dziećmi z klas najmłodszych z lubaczowskich szkół spotkał się marszałek Mirosław Karapyta. Okazją do spotkania i lektury była ogólnopolska akcja „Cała Polska czyta dzieciom” oraz „Światowy Dzień Bezpiecznego Internetu”. Przy okazji do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubaczowie trafiły dwa komputery podarowane przez marszałka.

Ponad pięćdziesięcioro dzieci z klas I-IV lubaczowskich szkół podstawowych wysłuchało bajki w interpretacji marszałka Karapyty o złośliwym wirusie komputerowym i wdało się z nim w dyskusję na temat zawiłych systemów zabezpieczeń przed atakiem internetowych intruzów. Okazało się, że wszyscy młodzi uczestnicy spotkania mają w domu dostęp do komputera i posiadają spora wiedzę informatyczną, co udowodnili podczas quizu z tego zakresu przeprowadzonego przez gościa spotkania. Każdy z uczestników konkursu otrzymał mały upominek. Szczególne zainteresowanie wzbudził zaimprowizowany pokaz możliwości sprzętu, jakim dysponuje marszałek w codziennej pracy: gospodarz województwa zademonstrował na swoim tablecie aplikacje służące mu do zdalnej komunikacji z urzędem i współpracownikami. Marszałek zachęcał też młodych fanów internetu do większej aktywności ruchowej i umówił się z kilkoma miłośnikami pływania na sportowe spotkanie na basenie w Horyńcu Zdroju.

Lubaczowskie spotkanie w bibliotece zakończyła prelekcja na temat bezpiecznego korzystania z internetu, którą wygłosiła policjantka z miejscowej komendy.

 

 

Wiesław Bek

 

 

 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego