Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

120805 baligrod4 i 5 sierpnia trwał „Karpacki Jarmark w Baligrodzie”, któremu towarzyszył I Festiwal Powiatów Bieszczadzkich „Karpackie Smaki”. W dniu 5 sierpnia Wicemarszałek Anna Kowalska razem z Agatą Pomykałą – Wójtem Gminy Baligród, wspólnie dokonały uroczystego otwarcia imprezy.

Tegorocznej edycji jarmarku oraz festiwalowi „Karpackie Smaki” towarzyszyło wiele atrakcji, wśród których należy wymienić: prezentacje i degustacja regionalnych potraw, konkursy kulinarne, stoiska rzemieślników, rękodzielników i lokalnych artystów oraz występy zespołów folklorystycznych. Podczas imprez w Baligrodzie można było zasmakować wszystkiego, co jest na naszym terenie najcenniejsze, najlepsze i niepowtarzalne. Koła Gospodyń Wiejskich dzierżące laur zwycięstwa w konkursie „Smak Karpackiego Jadła” udowodniły, że nigdzie w Polsce nie zjemy tak dobrze jak na Podkarpaciu. Z kolei kapele ludowe biorące udział w konkursie „Smak Karpackiego Folkloru” zapewniły wszystkim uczestnikom wyśmienitą zabawę.

Na zakończenie zwycięscy konkursowych zmagań zostali nagrodzeni certyfikatami oraz nagrodami, a na scenę wkroczył zespół „Siklawa”.Impreza była dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego z Programu Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Daria Kędzierska
Kancelaria Zarządu 

Serdecznie dziękuję za udostępnienie informacji oraz zdjęć Gminie Baligród.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego