Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

straz stw24 maja 2012r. miały miejsce obchody 20 – lecia Państwowej Straży Pożarnej połączone z Dniem Strażaka w Stalowej Woli. Uroczystość odbyła się na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Spotkanie było okazją do wręczenia odznaczeń i awansów stalowowolskim strażakom. Rozstrzygnięto również konkurs na Strażaka Roku. W uroczystości uczestniczył Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Zygmunt Cholewiński, który jest również Prezesem Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Stalowej Woli.

Wśród zaproszonych gości obecnych na święcie strażaków był Podkarpacki Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Bogdan Kuliga, Poseł na Sejm RP Renata Butryn, Starosta Stalowowolski Robert Fila oraz samorządowcy z terenu powiatu stalowowolskiego.

Po wręczeniu odznaczeń i awansów dla strażaków z Komendy Powiatowej w Stalowej Woli Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Bogdan Kuliga i Komendant Powiatowy PSP st. bryg.  Tadeusz Niedziałek wręczyli pamiątkowe medale z okazji XX- lecia Państwowej Straży Pożarnej będące wyrazem podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz straży pożarnej. Medal otrzymało 21 osób, w ty gronie znalazł się Wicemarszałek Zygmunt Cholewiński.

Część oficjalną zakończyło wyłonienie strażaka roku. W tegorocznej edycji konkursu najlepszym strażakiem stalowowolskiej komendy okazał się mł. brygadier Andrzej Czerwonka

Wicemarszałek w swoim wystąpieniu podziękował strażakom za ofiarną służbę na rzecz mieszkańców powiatu stalowowolskiego oraz pogratulował wyróżnionym i awansowanym.

 

 

Tomasz Burdzy

Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego