Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Miniaturka artykułu

Bezpieczeństwo zdrowotne, wysokie standardy leczenia, zapewniane na Podkarpaciu Ukraińcom, którzy z powodu rosyjskiej napaści musieli uciekać z domów, ale także potrzeby, jakie rodzi ta nowa sytuacja. Te kwestie zostały poruszone podczas wizyty na Podkarpaciu Komisarz do spraw zdrowia i bezpieczeństwa żywności StellI Kyriakides.

 

W wizycie w regionie towarzyszyli unijnej komisarz  m.in. minister zdrowia Adam Niedzielski oraz Bernard Waśko zastępca Prezesa NFZ ds. medycznych.

Komisarz Kyriakides odwiedziła w Rzeszowie Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej, gdzie spotkała się z marszałkiem Władysławem Ortylem, dyrekcją placówki oraz jej personelem.

 

Szpital, w którym jesteśmy jest wiodącą placówką ochrony zdrowia na Podkarpaciu a jego organem założycielskim jest samorząd województwa. Od lat dbamy o to, aby oferowane tu pacjentom standardy leczenia oraz opieki były najwyższe. Mieszkańcom Ukrainy, którzy uciekli do nas przed wojną zapewnimy wszelką możliwą pomoc medyczną, jaka leży w naszej gestii – mówił marszałek Władysław Ortyl w czasie spotkania z komisarz Stellą Kyriakides

 

Dyrektor szpitala Barbara Rogowską szczegółowo przedstawiła zarówno charakterystykę Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2, jak i sytuację związaną każdym z pacjentów z Ukrainy.  Komisarz Kyriakides podkreślała, że jej wizyta wiąże się z troską o rosnące potrzeby uchodźców wojennych oraz chęcią pomocy Polakom, którzy przyjmują swych sąsiadów.

 

Będąc tu u Państwa widzę, że wszystko jest przygotowane i działa świetnie. Nie przyjechałam tu, aby kogokolwiek dyscyplinować, ale wręcz przeciwnie, po to, aby usłyszeć, z jakimi problemami się państwo spotykają. Poznanie tych problemów pozwoli spowodować, aby dało się udzielić Polsce konkretnej pomocy, takiej jaka potrzebna jest na bieżąco – mówiła w rzeszowskim szpitalu komisarz Stella Kyriakides.

 

Komisarz odwiedziła w szpitalu chorych z Ukrainy, którzy trafili do rzeszowskiej lecznicy. Szczególnie wzruszająca była ta część odwiedzin, która wiązała się z wizytą u wymagających leczenia dzieci, które znalazły w Polsce schronienie.  

Komisarz Kyriakides dziękowała dyrekcji, lekarzom oraz wszystkim pracownikom szpitala za zaangażowanie w pomoc oraz za profesjonalizm, który przekłada się na jakość świadczeń medycznych oferowanych chorym. 

 

Autor tekstu: Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Autor zdjęć: Michał Hubala
Biuro prasowe UMWP

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego