Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

121112 saksoniaW piątek, 9 listopada 2012 r., Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta przyjął u siebie Prezesa Zarządu jednej z niemieckich firm z Saksonii-Anhalt, Pana Rainera Fricke. Podczas spotkania rozmawiano o możliwościach nawiązania współpracy w dziedzinie gospodarki między Saksonią-Anhalt a Województwem Podkarpackim, a także omówiono stan przygotowań i szczegóły związane z organizacją misji gospodarczej saksońskich przedsiębiorców do Województwa Podkarpackiego.

Jak podkreślał Pan Rainer Fricke, zarówno przedsiębiorcy, jak i instytucje otoczenia okołobiznesowego z Saksonii-Anhalt wyrażają bardzo duże zainteresowanie podjęciem współpracy z partnerami z Podkarpacia na wielu różnych płaszczyznach, w tym szczególnie w zakresie energii odnawialnej, budowy maszyn, rolnictwa oraz w obszarze nauki i transferu technologii.

Marszałek Mirosław Karapyta podkreślił fakt, iż Województwo Podkarpackie jest w tej chwili jednym z najlepszych miejsc do inwestowania dla zagranicznych przedsiębiorców, zarówno dzięki swojemu położeniu, jak i licznym udogodnieniom oferowanym inwestorom.

Na wiosnę przyszłego roku planowana jest misja gospodarcza przedsiębiorców z Saksonii-Anhalt do Województwa Podkarpackiego, pod auspicjami saksońskiego Ministerstwa Gospodarki i przy udziale Magdeburskiej Izby Przemysłowo-Handlowej.

Magdalena Szpytma
Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego