Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

121110 obwodnicaPo dwóch latach budowy w Przemyślu został otwarty prawie 4- kilometrowy odcinek drogi obwodowej. Miasto zyskało także kolejną przeprawę przez San – nowy most. Warta prawie 250 mln inwestycja była wielkim przedsięwzięciem logistycznym i budowlanym dla Przemyśla. W otwarciu obwodnicy i mostu wziął udział premier Donald Tusk. Samorząd województwa reprezentował wicemarszałek Zygmunt Cholewiński.

Premier Donald Tusk, który pojawił się w Przemyślu tuż po uroczystym przecięciu wstęgi mówił, że drogi i mosty to dziś znaki niepodległości.

To są mosty, które powinny łączyć serca Polaków. Najwyższy czas, aby w rocznicę niepodległości i przy tak fajnych okazjach, jakimi są otwarcia mostów, dróg i obwodnic, powiedzieć sobie, że te mosty, które powstają naszym wysiłkiem i przy europejskiej pomocy, powinny być także mostami pomiędzy naszymi sercami - dodał szef rządu.

Obwodnica Przemyśla wybudowana po wschodniej stronie miasta ma głównie ułatwić podróż kierowcom jadącym na Ukrainę przez przejście w Medyce, a tym samym odciążyć zabytkowe centrum miasta. Nowa droga zwiększy także dostępność do strefy przemysłowej miasta i podstrefy ekonomicznej.

Droga obwodowa ma dokładnie 3, 840 km, a w jej przebiegu znalazło się 11 obiektów inżynieryjnych. Do jej budowy zużyto ponad 26 tys. kubików betonu, ponad 5 tys. gwoździ gruntowych i wybudowano blisko 4 tysiące metrów pali.

Nowy most na sanie nazywa się Brama Przemyska. Odcinek od ulicy Krakowskiej do mostu to al. Wolności a za mostem al. Solidarności. Są też nowe ulice: Zadwórzańska, Bystrzyckich i Świętego Andrzeja Boboli. A także nowe ronda: Ofiar Wołynia i Kresowian oraz 2 wiadukty: im. Zbigniewa Chabasiewicza i im. Księdza ppłk. Władysława Deca.

Most w Przemyślu jest jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów na Podkarpaciu. Wykonano już także jego iluminację, a także dwóch wiaduktów i estakady głównej. To, co dzieje się na moście, będzie można już niedługo śledzić na żywo dzięki zainstalowanym na nim kamerom internetowym.

Inwestycja została sfinansowana z EFRR w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej.

Monika Konopka

Kancelaria Zarządu

Fot. Dariusz Delmanowicz

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego