Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

img 0076  fileminimizer W dniach 8-11 października odbywały się w Brukseli doroczne spotkania europejskich miast i regionów „European Week of Regions and Cities Brussels” Open Days 2012. Z inicjatywy Komitetu Regionów odbywają się w stolicy UE konferencje, wystawy, spotkania i warsztaty na tematy interesujące przedstawicieli europejskich wspólnot regionalnych. W tegorocznych Open Days wzięła udział delegacja Podkarpacia z marszałkiem Mirosławem Karapytą i przewodniczącą Sejmiku Teresą Kubas-Hul na czele.

Województwo Podkarpackie realizuje projekt systemowy pn. „Wzmocnienie instytucjonalnego systemu wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji w latach 2007-2013 w województwie podkarpackim” i jest jego liderem. Partnerami w tym projekcie są Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego RARR S.A, Agencja Rozwoju Regionalnego MARR S.A., Urząd Statystyczny. Przedstawiciele województwa wzięli udział w warsztatach związanych z wymianą doświadczeń w tworzeniu i wdrażaniu mechanizmów polityki regionalnej w ramach 3 priorytetów tematycznych: „Inteligentny i zielony wzrost dla wszystkich”, „Współpraca terytorialna: atut dla Europy”, „Dostarczając rezultaty”.

Wśród licznych spotkań z przedstawicielami regionów europejskich na szczególna uwagę zasługuje spotkanie w sprawie Europejskiego Ugrupowania Współpracy Terytorialnej EGGTC zaaranżowane wspólnie z przedstawicielami województwa Iasi w Rumunii. Jeszcze w październiku br. planowane jest spotkanie wszystkich zainteresowanych partnerów (z Rumunii, Polski, Słowacji i Węgier) celem przedyskutowania wspólnych przedsięwzięć. Marszałek Mirosław Karapyta wykorzystał pobyt w Brukseli do odbycia licznych spotkań z parlamentarzystami z innych ugrupowań politycznych dla uzyskania wsparcia dla projektu wpisania do europejskiej sieci bazowej TEN-T drogi ekspresowej Via Carpatia. W listopadzie ma odbyć się w Łańcucie międzynarodowa konferencja w sprawie Via Carpatia.

11 października Województwo Podkarpackie w ramach  konglomeratu pn. "Greater Region and Upper Rhine Metropolitan Region and Partners", współorganizowało międzynarodową konferencję, poświęconą między innymi tematyce transgraniczności. Według statystyk 40% powierzchni Europy stanowią terytoria przygraniczne, które zamieszkuje 30% mieszkańców UE. O specyficznych doświadczeniach Podkarpacia jako regionu przygranicznego mówił członek Zarządu Sławomir Miklicz. W brukselskiej siedzibie niemieckiego regionu Badenii-Wirtenbergii, gdzie odbywała się konferencja Podkarpacie zorganizowało wystawę, której prezentował efekty wdrażania Regionalnego Programu Województwa Podkarpackiego w latach 2007-2013.

 

..

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego