Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

121009 poznanW dniach 6-9 października 2012 r. odbyły się Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra Food. Targi uroczyście rozpoczął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalema. W swoim przemówieniu podkreślił, „targi organizowane, wspólnie przez Międzynarodowe Targi Poznańskie i Związek Województw RP oraz Polską Izbę Produktu Regionalnego i Lokalnego wspierają rozwój produkcji tradycyjnych polskich produktów, promują naturalną, rodzimą, tradycyjną żywność, a także stwarzają warunki do nawiązywania ciekawych kontaktów handlowych".

Podkarpacie reprezentowane było na Targach przez firmy: Markowa Zakład Uboju i Przerobu Mięsa Jan Fołta, Trafunek Bis Sp. z O.O., Firma PHU „GW Kłaczyńscy" Witold Kłaczyński z Mielca, Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec, Koło Gospodyń Wiejskich z Krzeszowa.

 W pierwszym dniu Targów zostały przyznane prestiżowe nagrody „Kulinarne Perły 2012".  Jak podkreślił minister, wyróżnienie przyznane zostało za atrakcyjną formę promocji regionu, produktów tradycyjnych i dziedzictwa kulturowego.  Jest to ostatni etap konkursu „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów", który ma na celu identyfikację produktów o niepowtarzalnych walorach smakowych posiadających swą własną historię i tradycje kulinarną. Podkarpacie otrzymało 3 nagrody za :

1 „Kiełbasę suchą markowską"- Zakład Uboju i Przerobu Mięsa Jan Fołta,

2.„Pierogi z soczewicą "-Towarzystwo Przyjaciół Wsi Bieliniec, Wacław Piędel

3.„Krupiak" - Koło Gospodyń Wiejskich Krzeszów, Jolanta Tabor

Podkarpackie może się także poszczycić również nagrodami, które zostały przyznane  w kategorii Polski Producent Żywności. Otrzymali je: Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego „Taurus" z Pilzna oraz Firma PHU „GW Kłaczyńscy" Witold Kłaczyński z Mielca.

Wyjazd do Poznania na Targi Wyrobów Spożywczych Polagra Food był doskonałą okazją do promocji Województwa Podkarpackiego, a także do pogłębienia współpracy między Województwem Podkarpackim a innymi polskimi regionami.

Monika Sterer
Departament Rolnictwa i Gospodarki Wodnej

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego