Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

121015 woj den12 października w rzeszowskiej restauracji „Bohema" odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej, którym przewodniczyła Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anna Kowalska. W uroczystości udział wzięli prof. Jan Burek – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, Krystyna Lech – dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu, pracownicy Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu oraz nauczyciele i dyrektorzy, zarządzanych przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, placówek oświatowych.

Na uroczystości wszystkich zebranych powitała Krystyna Lech, która w swym wystąpieniu podkreśliła znakomitą kondycję większości szkół znajdujących się pod pieczą Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz podziękowała dyrektorom i gronom pedagogicznym za pracę wykonywaną na ich rzecz. Następnie Wicemarszałek Anna Kowalska w asyście prof. Jana Burka oraz Krystyny Lech wręczyła nagrody Zarządu Województwa Podkarpackiego za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, które otrzymali:

1) Iwona Olszówka – nauczycielka w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Rzeszowie,

2) Krystyna Sobek – nauczycielka Medycznej Szkoły Policealnej w Łańcucie,

3) Jolanta Karpińska-Ciuba – kierownik szkolenia praktycznego Medycznej Szkoły Policealnej im. J. Iżyckiej w Przemyślu,

4) Adam Kawałek – wicedyrektor Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Rzeszowie,

5) Renata Bar – nauczyciel w Zespole Szkół przy Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. J. Królowej w Rzeszowie,

6) Beata Grzebyk – nauczyciel  w Zespole Szkół przy Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. J. Królowej w Rzeszowie,

7) Monika Matjasz – nauczyciel w Zespole Szkół przy Szpitalu Wojewódzkim Nr 2 im. Św. J. Królowej w Rzeszowie,

8) Adam Śliwka – nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych w Rymanowie Zdroju,

9) Dorota Grzesik – dyrektor Medycznej Szkoły Policealnej w Łańcucie,

10) Joanna Gładyszewska – dyrektor Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Mielcu,

11) Halina Połojko – dyrektor Medycznej Szkoły Policealnej im. A. Jenke w Sanoku,

12) Agnieszka Panek – dyrektor Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Dębicy,

13) Lucyna Brymora – dyrektor Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Rzeszowie.

Obchody Dnia Edukacji Narodowej były okazja do wyrażenia wdzięczności za pracę dyrektorom ustępującym ze swych stanowisk: Annie Michalik (Medyczna Szkoła Policealna im. Jadwigi Iżyckiej w Przemyślu), Janinie Pernal (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Krośnie) i Małgorzacie Dębskiej (Nauczycielskie Kolegium Języków Obcych w Przeworsku). Wicemarszałek Anna Kowalska pogratulowała paniom osiągniętych sukcesów oraz życzyła wszelkiej pomyślności w każdej dziedzinie podejmowanej aktywności.

Zwracając się do pracowników wojewódzkich placówek oświatowych Wicemarszałek Anna Kowalska zapewniła, iż Zarząd Województwa Podkarpackiego za pomocą dostępnych środków i narzędzi będzie wspierał podkarpackie szkoły.

Wciąż jest wiele do zrobienia jednak nasze szkoły są dosyć dobrze wyposażone, czyste i zadbane. Jednakże należy pamiętać o tym, że to nie piękne mury, ale wy, kadra nauczycielska i zarządzająca, jesteście tym, co przyciąga kolejnych kandydatów chcących kształcić się w naszych jednostkach - to wy zapewniacie im odpowiednie przygotowanie, wysoki poziom kompetencji oraz konkurencyjność na rynku pracy" podsumowała Wicemarszałek Anna Kowalska.

Na zakończenie głos zabrał prof. Jan Burek, Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej, który składając życzenia powiedział również, iż w ramach prac komisyjnych zawsze pod uwagę brane jest dobro podkarpackiego szkolnictwa oraz podejmowane są działania mające na celu jego ciągły rozwój.

Daria Kędzierska

Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego