Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

120913 medyczna-wizyta13 września Wicemarszałek Anna Kowalska wręczyła słuchaczom Medycznej Szkoły Policealnej w Rzeszowie stypendia Zarządu Województwa Podkarpackiego za najlepsze wyniki w nauce oraz stypendia socjalne. Granty Województwa Podkarpackiego w sumie otrzymało 35 słuchaczy rzeszowskiego medyka.

Tegoroczne kryteria przyznawania stypendiów, zarówno naukowych jak i socjalnych, były bardzo wysokie ze względu na dużą liczbę osób ubiegających się o nie. Ubiegający się o stypendia naukowe w ostatnim semestrze musieli osiągnąć średnią powyżej 4,80, z kolei warunkiem przyznania stypendium socjalnego był dochód nie wyższy niż 599 zł na jednego członka rodziny.

Wicemarszałek Anna Kowalska osobiście pogratulowała wszystkim słuchaczom, którzy otrzymali wsparcie województwa podkarpackiego na rok szkolny 2012/2013. „Wybrane przez was zawody niemal w każdym wypadku oznaczają szczególną pracę: pracę z drugim człowiekiem. Przeważnie z człowiekiem starszym, chorym, ofiarą wypadku bądź z też małym dzieckiem. Dlatego też wybierając swoje profesje musicie być świadomi, iż niosą one ze sobą szczególne wymagania, a decyzja o wyborze zawodu nie może być czystą kalkulacją. Powinna ona wypływać z waszych predyspozycji, wysoko rozwiniętej empatii, poczucia misji i świadomości, że jakość waszej pracy oraz wasze zaangażowanie będzie realnie wpływać na życie innych ludzi. Życzę, aby przyznane przez Zarząd Województwa Podkarpackiego stypendia wynagrodziły trud jaki wkładacie każdego dnia w naukę oraz istotnie was wsparły w dążeniu zdobywania wiedzy, a wybrany przez was zawód był źródłem satysfakcji” powiedziała w czasie swojego wystąpienia Wicemarszałek Anna Kowalska. Podczas części oficjalnej głos zabrała również Krystyna Lech Dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu, która pogratulowała znakomitych wyników w nauce wszystkim słuchaczom Medycznej Szkoły Policealnej, których zdawalność egzaminów zawodowych sięgnęła w 2012 roku 90%.

Ostatnim punktem wizyty Wicemarszałek Anny Kowalskiej w rzeszowskim medyku było zwiedzanie szkoły, w czasie którego mogła ona wysłuchać o zmianach, które zaszły w szkole dzięki przeprowadzonym remontom, sfinansowanym przez UMWP, oraz największych problemach placówki.

Medyczna Szkoła Policealna w Rzeszowie kształci obecnie w systemie rocznym, 2 i 2,5 - letnim w zawodach:

- Asystentka stomatologiczna,

- Opiekunka dziecięca,

- Opiekun osoby starszej,

- Ratownik medyczny,

- Technik dentystyczny,

- Technik farmaceutyczny,

- Technik masażysta,

- Protetyk słuchu,

- Opiekun medyczny,

- Technik usług kosmetycznych.

Daria Kędzierska
Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego