Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

120905 dozynki besko2 września 2012 roku rolnicy z Powiatu Sanockiego dziękowali za tegoroczne plony i świętowali tradycyjne Dożynki. Uroczystości w Besku rozpoczęła msza święta, w czasie której poświęcony został chleb i wieńce dożynkowe z tegorocznych plonów.

Następnie barwny korowód, prowadzony przez starostów dożynkowych i Orkiestrę Dętą OSP Besko przemaszerował na miejsce dożynkowych uroczystości. Przybyło tam wielu mieszkańców gminy, jej gospodarz Mariusz Bałaban oraz zaproszeni goście: Elżbieta Łukacijewska - Poseł do Parlamentu Europejskiego, Sławomir Miklicz - Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz delegacja z partnerskiego Mikroregionu Koszkovce na Słowacji.

Starostowie dożynek w Besku - Urszula Przybyła i Michał Iżowski wręczyli gospodarzom dożynek okazały bochen chleba i kosz z tegorocznymi owocami. Prezentacje obrzędów i tradycji dożynkowych, występy zespołów ludowych i miejscowej orkiestry dętej, koncerty gwiazd muzyki pop oraz pokazy sztucznych ogni, to tylko niektóre atrakcje, które tego dnia były udziałem dożynkowych gości.

Wielkim zainteresowaniem cieszyły się I Powiatowy i III Gminny Turniej Pieroga, w których wzięły udział drużyny z Zarszyna, Beska oraz Porąb. Uczestnicy święta plonów mieli także okazję delektować się tradycyjnymi wypiekami i lokalnymi przysmakami. Tegoroczne dożynki w Besku przygotowały Starostwo Powiatowe w Sanoku, gmina Besko, przy ścisłej współpracy ze Stowarzyszeniem Promocji Kultury „Wspólnota” z Beska, OSP z Beska, Kołami Gospodyń Wiejskich z Beska, Mymonia i Porąb oraz Stowarzyszeniem Kobiet Gminy Besko „Beskowianki”, przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Podkarpackiego i Grupy Iżowscy.

Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego