Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

rudawka rymanowskaTysiące ludzi odwiedziło w ostatni sierpniowy weekend Rudawkę Rymanowską, żeby wziąć udział w wielkim pikniku na Pożegnanie Wakacji. W tym roku Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB z Odrzechowej zaprosił mieszkańców Podkarpacia i gości z całej Polski, w dniach 25 i 26 sierpnia, na XII już imprezę plenerową w Rudawce Rymanowskiej.

Wśród jej uczestników był Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar. Samorząd Województwa spotkania hodowców w Rudawce wspiera od początku ich istnienia, czyli od 12 lat.
VIII Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego, XII Regionalny Czempionat Konia Huculskiego, IV Regionalna Wystawa Ras Rodzimych, prezentacja sprzętu i maszyn rolniczych, prezentacja firm produkujących na potrzeby rolnictwa oraz instytucji je wspierających - te imprezy przez dwa dni gromadziły w Rudawce licznych gości. W wystawach, konkursach i prezentacjach wzięli – ja co roku - udział rolnicy z wielu regionów Polski.
Dużym zainteresowaniem cieszyły się seminaria, degustacje i konkursy kulinarne poświęcone możliwości wykorzystania bydła rasy simentalskiej do produkcji wysokiej jakości żywca wołowego. Pożegnanie wakacji w Rudawce Rymanowskiej, które w tym roku odbyło się po raz XII, objęte zostało honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Marszałka Województwa Podkarpackiego.

Aleksandra Gorzelak–Nieduży

Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego