Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

gac 3Sierpień to czas, kiedy zgodnie z tradycją rolnicy dziękują za zebrane plony. 15 sierpnia 2012 roku święto plonów obchodzili mieszkańcy Gaci i Dębowa. W uroczystościach tych uczestniczył Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego Lucjan Kuźniar.

Obchody rolniczego święta zainaugurowały uroczyste Msze Święte, w czasie których poświęcono tegoroczne wieńce oraz bochny chleba upieczone z mąki z tegorocznych plonów. Po zakończeniu religijnej części święta, korowody dożynkowe ubarwiły ulice miejscowości. Starostami dożynek w Gaci byli Ewelina i Piotr Balawejder. W Dębowie tą zaszczytną funkcję pełnili Janina Kolano i Bronisław Flis.

W oficjalnych wystąpieniach w czasie uroczystości dożynkowych Członek Zarządu Lucjan Kuźniar podkreślał trud rolniczej pracy, której owoce trafiają na stół każdego z nas oraz dziękował za zaangażowanie, wysiłki i poświęcenie, jakie wkładają rolnicy w każdy dzień swojej pracy.

Dożynki stały się okazją nie tylko do podziękowań za zebrane plony, ale także sposobnością do spotkania, prezentacji talentów, wypoczynku i wspólnej zabawy mieszkańców miejscowości.

Aleksandra Gorzelak – Nieduży
Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego