Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

dni wina marszalekPrzez dwa dni - 18 i 19 sierpnia 2012 roku – polskie i zagraniczne winnice prezentowały swoje wyroby podczas Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle. Do Jasła przyjechali winiarze z całej Polski oraz Słowacji, Czech i Węgier. Gościem imprezy był Marszałek Mirosław Karapyta.

Barwny korowód ulicami miasta, degustacje win połączone z prezentacją polskich i zagranicznych regionów winiarskich oraz ekspozycją sprzętu winiarskiego, warsztaty winiarskie to tylko niektóre z atrakcji, w jakich mogli wziąć udział goście imprezy. W Jaśle, gdzie Międzynarodowe Dni Wina odbyły się już po raz siódmy, można było także uczestniczyć w wielu wydarzeniach towarzyszących winiarskiemu świętu. W Muzeum Regionalnym w Jaśle otwarta została wystawa „Sekrety tokaju", poświęcona historii tokajskiego winiarstwa oraz wyrabianym w tym regionie winom. Jasielski Dom Kultury prezentował z kolei prace pod wspólnym tytułem „Jasło malowane", powstałe w trakcie warsztatów artystycznych.

Dopełnieniem Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle były prezentacje specjałów regionalnej kuchni i sztuki ludowej oraz muzyki, tańca i śpiewu podczas Dni Kultury Wyszehradzkiej.

Na Podkarpaciu istnieje obecnie około 150 winnic.

Aleksandra Gorzelak –Nieduży
Kancelaria Zarządu

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego