Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

img 0145 jpg Oświadczenie Marszałka Województwa Podkarpackiego
ws. połączenia kolejowego Rzeszów – Lublin

W związku z publikacjami prasowymi oraz informacjami w mediach elektronicznych o likwidacji połączenia Rzeszów - Lublin oświadczam, że wraz z wejściem w życie rozkładu jazdy 2012/2013 połączenie pomiędzy Rzeszowem i Lublinem nie zostanie zlikwidowane, lecz podzielone na dwie odrębne relacje Lublin – Stalowa Wola Rozwadów oraz Stalowa Wola Rozwadów – Rzeszów.

Rozdzielenie relacji wynika z potrzeby racjonalizacji kosztów połączenia oraz dostosowania pojemności taboru do rzeczywistych potrzeb podróżnych. Badania frekwencji potwierdziły, że z bezpośredniego połączenia do Lublina korzysta dobowo ok. 30 osób wyjeżdżających z Podkarpacia. Do obsługi połączenia Rzeszów – Stalowa Wola Rozwadów wystarczy tańszy w eksploatacji, jednoczłonowy autobus szynowy. Pasażerowie wsiadający do pociągu na terenie województwa lubelskiego obsługiwani będą od przyszłego roku lubelskim dwuczłonowym autobusem szynowym kursującym w relacji Lublin – Stalowa Wola Rozwadów. Powinno to zlikwidować dotychczasowy problem braku miejsc dla pasażerów po stronie lubelskiej.

Pociągi w obu relacjach zostały skomunikowane w stacji Stalowa Wola Rozwadów. Dla pasażerów oznaczać to będzie konieczność przesiadki do drugiego szynobusu podstawionego przy tym samym peronie. To niewielkie utrudnienie zrekompensowane będzie większym komfortem podróży po stronie lubelskiej.

Wprowadzone rozwiązanie zmniejszy koszt dostępu do infrastruktury oraz zużycia paliwa i przyniesie dla budżetu łączną oszczędność w kwocie ok. 150 000 złotych tylko po stronie podkarpackiej.

Marszałek Województwa Podkarpackiego
Mirosław Karapyta

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego