Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

marszalek ortylApel Marszałka Województwa Podkarpackiego o pomoc i solidarność z mieszkańcami Ukrainy, którzy w wyniku rosyjskiej agresji zostali zmuszeni do opuszczenia swojego kraju.

 

Jako Marszałek Województwa Podkarpackiego apeluję do wszystkich marszałków województw Rzeczpospolitej Polskiej o solidarność w akcie pomocy z naszymi sąsiadami - Ukraińcami, którzy zostali dotknięci okrucieństwem wojny. Obecnie nasi sąsiedzi ze Wschodu przeżywają niezwykle dramatyczny czas w swoim życiu. Wojna nie tylko wyniszcza ich kraj i dobytek całego życia, ale też zmusza do opuszczenia swoich domostw. Jako Polacy solidaryzujemy się z nimi, przyjmując ich do naszego kraju, dając schronienie i otaczając niezbędną opieką. W związku z tym, że znajdują się oni w bardzo trudnym położeniu materialnym, potrzebują wszelkiego rodzaju pomocy. Podkarpacie, które graniczy z Ukrainą, jest pierwszym miejscem, do którego docierają, gdzie otrzymują niezbędną pomoc, i z którego kierowani są do miejsc docelowych w całej Polsce. Potrzeby są ogromne, dlatego nasze wsparcie musi być adekwatne do tej sytuacji. W związku z tym nie szczędźmy ani środków, ani wysiłków, aby dać im namiastkę normalności. W poczuciu więzi z Ukraińcami jeszcze raz apeluję do marszałków województw i za ich pośrednictwem do wszystkich samorządów o solidarność z ofiarami wojny. W tych trudnych dla naszych sąsiadów chwilach zjednoczmy się jako naród, otoczmy ich opieką i wesprzyjmy wszelką możliwą pomocą. Niech znajdą w naszym kraju bezpieczeństwo i środki, które pomogą im przetrwać ten trudny czas. Nasza pomoc z całą pewnością przywróci im nadzieję i szansę na lepsze jutro, a dla nas będzie świadectwem, że sami pamiętając dziejowe zawieruchy umiemy być solidarni.

Pytania dotyczące wsparcia prosimy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie 17 850 17 09.

Zdjęcie skanu apelu marszałka województwa o solidarność z ofiarami wojny na Ukrainie

Marszałek Województwa Podkarpackiego
Władysław Ortyl
25.02.2022

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego