Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Miniatura artykułuPoprawa transportu publicznego, integracja form transportu oraz bezpieczeństwo na drogach były tematem dzisiejszych konsultacji społecznych w Przemyślu, na których zaprezentowano projekt Programu Strategicznego Rozwoju Transportu Województwa Podkarpackiego do 2030 roku.

Udział w konsultacjach wzięli między innymi przedstawiciele Zarządu Województwa Podkarpackiego, dyrektorzy departamentów UMWP oraz wszyscy zainteresowani goście zgromadzeni w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej w Przemyślu i online.

 

Prezentowany program realizowanej przez województwo polityki w zakresie transportu  ma na celu zwiększenie dostępności transportowej dla mieszkańców regionu, poprawienie bezpieczeństwa na drogach oraz rozbudowę spójnego systemu transportowego.

 

Konsultacje mają charakter otwarty i skupiają wszystkich zainteresowanych mieszkańców regionu, przedstawicieli samorządów, instytucje i organizacje w celu przedstawienia swoich uwag i opinii, pomagając stworzyć dokument odpowiadający potrzebom Podkarpacia w zakresie szeroko rozumianego transportu.

 

W spotkaniu konsultacyjnym w Przemyślu wzięła udział między innymi Anna Huk - Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego, która otwierając konsultacje powiedziała:

 

Jednym z  najważniejszych celów Unii Europejskiej w przyszłej perspektywie finansowej będą przeciwdziałania zmianom klimatu, stąd zielona infrastruktura oraz rozwiązania oparte na naturze, które powinny także być wdrażane w obszarze transportu. Niemniej wyzwaniami w nowej perspektywie finansowej na lata 2021 – 2027 pozostaje usunięcie luk w zakresie dostępności, rozwój kolei, poprawa bezpieczeństwa publicznego, czy integracja różnych form transportu.

 

O wpływie transportu na społeczno-gospodarczy rozwój regionu, mówiła wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus.

 

Infrastruktura ma niewątpliwy wpływ na rozwój gospodarczy, ale też poprawia jakość życia naszych mieszkańców. Zatem efektywne kształtowanie systemu transportowego przyczynia się do zwiększenia dostępności komunikacyjnej naszego województwa zapewniając zrównoważony rozwój. Ten dokument jest niezwykle istotny i wskazuje nam na co będziemy wydatkować pieniądze i jakimi kryteriami będziemy się kierować przez najbliższe 10 lat powiedziała wicemarszałek Draus.

 

Podczas swojej prezentacji dyrektor Departamentu Rozwoju Regionalnego dr Paweł Wais wskazał, co wpływa na rozwój sieci transportowej, z jakimi problemami się zmaga i jak można je rozwiązać.

 

Mamy szansę stworzyć model rozwoju zrównoważonego w oparciu o sieć miast średnich, które pełnią bardzo ważną funkcję rozwojową zaznaczył dyrektor Wais

 

Konsultacje w Przemyślu to już drugie takie spotkanie. Pierwsze odbyło się 3 lutego w Rzeszowie, a w ciągu najbliższych dwóch tygodni mieszkańcy regionu oraz zainteresowani goście będą mogli uczestniczyć w debatach odbywających się w kolejnych miastach:

  1. Stalowa Wola 7.02.2022 r.
  2. Dębica 9.02.2022 r.
  3. Sanok 10.02.2022 r
  4. Ustrzyki Dolne 10.02.2022 r
  5. Tarnobrzeg 11.02.2022 r
  6. Krosno 14.02.2022 r.

Szczegóły na stronie internetowej: www.rot.podkarpackie.pl  (w zakładce PSRT WP 2030)

Mateusz Romankiewicz

UMWP

 
 
 
 

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego