Otwórz/zamknij mapę strony
Strona archiwalna, zawiera treści umieszczane w okresie od stycznia 2011 do marca 2022 roku.

pomoc ukraina 2

pomoc ukraina 3

 

Miniatura artykułu

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej pomówieniami dotyczącymi byłego pracownika Urzędu Marszałkowskiego i dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia przekazujemy stosowne oświadczenie w tej sprawie. Załączamy także inne oświadczenia w tej kwestii.

 

 

Rzeszów 21.01.2022

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej pomówieniami dotyczącymi byłego pracownika Urzędu Marszałkowskiego i dyrektora Departamentu Ochrony Zdrowia, chcemy stanowczo i zdecydowanie przekazać, że w trakcie jego pracy w urzędzie nie było żadnych sygnałów ani informacji dotyczących jego rzekomych nieprzyzwoitych zachowań. Nie prowadzona była żadna sprawa z jego udziałem dotycząca czy też ocierająca się o kwestie obyczajowe, ani w żadnym innym zakresie.

Zmiana miejsca zatrudnienia przez Damiana Bruda wynikała z propozycji jaką otrzymał z Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1. Pan Damian Brud objął funkcję dyrektora departamentu w trudnym momencie, gdy problemy finansowe jednostek służby zdrowia przybierały na sile. Głównie dzięki jego pracy i właściwej współpracy z dyrektorami tych placówek, kryzys udało się przezwyciężyć. Stąd też propozycja przejścia do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1. Z uwagi na sytuację w tejże placówce oraz problemy wizerunkowe podsycane nieustannymi słowami krytyki pewnej grupy osób, pan Damian Brud otrzymał zgodę na zmianę pracodawcy. W nowym miejscu pracy również pracował sumiennie, a efekty jego starań są widoczne.

Pomówienia, których jesteśmy świadkami mają związek z objęciem przez niego funkcji wicedyrektora szpitala. Anonimowy nadawca, ukryty dodatkowo w zaszyfrowanym mailu, przesłał informacje pełne poważnych oskarżeń, których w ogóle nie sposób komentować, także z uwagi na styl oraz ortografię. Krok ten wpisuje się festiwal oszczerstw, kłamstw, pomówień, niedopowiedzeń wobec Zarządu Województwa i Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 1, które od ponad roku kolportowane są przez pewną grupę osób.

"Herb Województwa Podkarpackiego"

 
 
 
 

Copyright © Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie
al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów, tel. 17 850 17 00, fax. 17 850 17 01
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.www.podkarpackie.pl
Godziny urzędowania: od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30

Znak promocyjny Województwa Podkarpackiego