logo fe

head 01

 head 03

 

Jak skorzystać z Funduszy?

01 Icony  01 dalej  02 Icony  01 dalej  03 Icony  01 dalej  04 Icony

 

 

Wkrótce rusza projekt E-pionier z alokacją 100 mln, dzięki któremu młodzi, zdolni programiści będą wymyślać rozwiązania, służące nam wszystkim.

E – pionier to projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Umożliwiać on będzie wsparcie przedsięwzięć zdolnych programistów (bądź grup interdyscyplinarnych z udziałem programistów), którzy chcą się skupić na rozwiązywaniu problemów poważnych społecznie lub gospodarczo. Za realizację projektu będzie odpowiadać Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Projekt jak i jego formuła będą nowatorskie, gdyż bardzo istotną rolę będą w nim pełnić tzw. Akceleratory (będą koordynować ogół działań), które zostaną wyłonione przez NCBiR. W pierwszej kolejności akceleratory posłużą w zidentyfikowaniu problemów zgłaszanych przez urzędników, jak i przez organizacje pozarządowe, czy zwykłych obywateli. Po zidentyfikowaniu problemów, rozpocznie się etap poszukiwania programistów, których projekty mogą rozwiązać ww. problemy. Na tym etapie akceleratory będą także oceniać pomysły programistów pod kątem technologicznym i biznesowym. Swoistym novum programu jest również to, że po raz pierwszy zostanie w zastosowany model zamówień przedkomercyjnych. Ma on umożliwić lepsze określenie parametrów poszukiwanego rozwiązania i przygotować się do właściwego zamówienia publicznego.
Projekt E-pionier będzie realizowany do roku 2023 r. Pierwsze konkursy planowane są na połowę roku.
Więcej informacji:
www.wp.pl