Portal Funduszy Europejskich Województwa Podkarpackiego

 Flaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

 

Logo Podkarpackiego. Symbol abstrakcyjny, nawiązuje do lotnictwa, nowoczesnej technologii i przyrody

Jak skorzystać z Funduszy? (linki zewnętrzne)

""  ""  ""  ""  ""  ""  ""

 

 

Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 (FEP) – to nazwa nowego programu regionalnego. Jego projekt został przyjęty przez Zarząd Województwa Podkarpackiego 30 grudnia 2021 roku.
 
Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców województwa podkarpackiego do wzięcia udziału w konferencjach konsultacyjnych, związanych z nowym programem regionalnym (FEP 2021-2027).
 
Spotkania te mają na celu uzyskanie jak największej liczby opinii od osób zainteresowanych dalszym rozwojem regionu. Chodzi o głos zarówno indywidualnego mieszkańca, jak również sugestie na temat oczekiwań, widziane z perspektywy właściciela firmy, przedstawiciela instytucji, dyrektora szkoły, szpitala, czy innego podmiotu publicznego lub prywatnego funkcjonującego w regionie. Wysłuchanie różnych uwag i sugestii pomoże wypracować finalną wersję programu regionalnego, którego treść będzie negocjowana z Komisją Europejską. Nowa pula środków do wykorzystania na Podkarpaciu to aż 2,181 mld euro. 
 
W spotkaniach można wziąć udział stacjonarnie lub online.
 
Pierwsza konferencja konsultacyjna odbędzie się w podrzeszowskiej Jasionce, kolejne: w Przemyślu, Krośnie i Tarnobrzegu, zgodnie z poniższym harmonogramem. Do udziału w nich wymagane jest wysłanie odpowiedniego formularza rejestracyjnego precyzującego formę udziału (online lub stacjonarnie). Liczba miejsc dostępnych stacjonarnie jest ograniczona. Wszystkie konferencje będzie można obejrzeć także na platformie You Tube. Link do konferencji zostanie zamieszczony na dzień przed wydarzeniem na naszej stronie internetowej. 
 
14 stycznia 2022 r. w godz. 13.00 -17.00 Konferencja konsultacyjna w Centrum Wystawienniczo Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce.
 
Pozostałe spotkania konsultacyjne odbędą się w godzinach od 10:00 do14:00, w następujących miejscach i terminach: 

- 21 stycznia 2022 r. - Muzeum Narodowe Ziemi Przemyskiej, Plac płk, Berka Joselewicza 1, Przemyśl.
- 24 stycznia 2022 r. - Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie, ul. Kazimierza Wielkiego 6.
- 26 stycznia 2022 r. - Państwowa Uczelnia Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 10.
 
Formularze rejestracyjne
 
Konsultacje społeczne projektu programu:
Uwagi, opinie, wnioski do projektu FEP można składać poprzez:
- wypełnienie (on-line) formularza uwag;
- dostarczenie wypełnionego formularza uwag (w załączniku) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
lub
Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Departament Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym
al. Ł.Cieplińskiego 4
35 - 010 Rzeszów

Swoje opinie, uwagi, wnioski i sugestie do projektu można kierować od 30 grudnia 2021 r. do 4 lutego 2022 r. Uwagi złożone po wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane. O terminowości zgłoszenia uwag przesłanych pocztą, decyduje data stempla pocztowego. 
 
Dodatkowo, w dniu 2 lutego 2022 roku, za pośrednictwem stron internetowych i kanałów w mediach społecznościowych Instytucji Zarządzającej, odbędzie się wysłuchanie publiczne
Szczegółowe informacje będą dostępne w terminie późniejszym.
 
 
 
rpo
 
Załączniki:
Pobierz plik (Formularz_uwag_opinii (1).docx)Formularz_uwag_opinii (1).docx[ ]60 kB

Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
gpi@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków UE

Back to top