Portal Funduszy Europejskich Województwa Podkarpackiego

 Flaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

 

Logo Podkarpackiego. Symbol abstrakcyjny, nawiązuje do lotnictwa, nowoczesnej technologii i przyrody

Jak skorzystać z Funduszy? (linki zewnętrzne)

""  ""  ""  ""  ""  ""  ""

 

 

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego SA jest jednym z trzech ogólnopolskich operatorów pilotażowego projektu „GovTech_InnoLab” finansowanego ze środków PARP, i w jego ramach realizuje Program dla JST pn. „GovTech_InnoLab_Innowacyjne Samorządy Przyszłości. Wsparcie dla JST w procesie wdrażania innowacji na rzecz lokalnych społeczności”.

JST zainteresowane udziałem w Programie zapraszamy na spotkanie informacyjne online (na platformie ZOOM) w dniu 13.01.2022 w godzinach 12-13.00. Spotkanie przeznaczone jest dla JST z terenu Województwa Podkarpackiego. Aby uczestniczyć w spotkaniu, wystarczy przesłać krótkiego maila potwierdzającego udział w spotkaniu na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. a dzień przed spotkaniem otrzymacie Państwo linka do spotkania na adres zwrotny. 
 
Zapraszamy również do zapoznania się ze stroną: https://www.marr.pl/govtech/, gdzie znajdują się informacje nt. Programu dla JST i prowadzony jest nabór uczestników. Pierwsza runda naboru kończy się 31.12.2021, a druga runda odbędzie się w dniach 03.01 – 21.01.2022 r.
 
Program dla JST jest przeznaczony dla tych gmin, powiatów i województw z całej Polski, które zainteresowane są zdobyciem kompetencji i uzyskaniem praktycznego wsparcia w pozyskiwaniu innowacyjnych rozwiązań wspierających ich funkcjonowanie.
 
W ramach Programu dla JST przewidywane są następujące usługi:
1. Dwa szkolenia dla zgłoszonego zespołu JST (3 do 5 osób) z procedury dialogu technicznego i trybu konkursowego wg PZP oraz innowacyjnych metodyk zwinnych zarządzania projektami (scrum, agile), zakończone certyfikowanymi egzaminami;
2. Przygotowanie Raportu z diagnozy, w tym w szczególności analizy rynku rozwiązań technologicznych dla zgłoszonej potrzeby (wyzwania) JST z udziałem ekspertów branżowych;  
3. Wsparcie eksperckie w przeprowadzeniu dialogu technicznego („wstępne konsultacje rynkowe”) – czyli praktycznego poszukiwania rozwiązania technologicznego dla zgłoszonej potrzeby („wyzwania”); 
4. Wsparcie eksperckie (PZP, technologiczne) w organizacji i przeprowadzeniu konkursu w trybie PZP dla pozyskania z rynku innowacyjnych rozwiązań.
 
Program dla JST jest dla samorządów całkowicie nieodpłatny. Koszty usług dla JST (szkoleń i wsparcia eksperckiego) ponoszone są z budżetu projektu GovTech, a ich wartość wynosi do 50 tys. złotych.
 
JST może bez żadnych konsekwencji finansowych wyjść z programu na dwóch etapach Programu - po przygotowaniu Raportu z diagnozy oraz po przeprowadzeniu dialogu technicznego. Jedyny koszt, jaki może ponieść JST, to koszt nagród na etapie konkursu – ale to tylko wtedy, jeśli zdecyduje się taki konkurs ogłosić i przeprowadzić. JST decyduje również o wysokości tych nagród. 
 
Wsparcie w Programie dla JST otrzymają „wyzwania”(problemy) dotyczące organizacji wewnętrznej samorządów oraz dostarczania usług publicznych (w takich dziedzinach jak np. gospodarka odpadami, szkolnictwa, opieka społeczna czy zdrowotna, gospodarka komunalna, transport, obsługa urzędowa), które można zaspokoić rozwiązaniami z zakresu IT (technologiami cyfrowymi). Dodatkowo, zakres współpracy powinien dotyczyć dziedzin wymienionych w Krajowych Inteligentnych Specjalizacjach i nie może dotyczyć prowadzonej działalności gospodarczej. 
 
Szczegółowe informacje nt. udziału w Programie dla JST można uzyskać pisząc lub dzwoniąc do Specjalistów ds. Współpracy z JST w MARR.
 
Zespół projektowy:  
Roma Toft: tel. 785 062 117; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Paweł Szostak: tel. 12 617 66 35; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Magdalena Szczecina: tel. 785 059 103; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Znajdź punkt informacyjny
Funduszy Europejskich

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w regionie
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
Telefon: +48 17 747 64 15 , +48 17  747 64 82
gpi@podkarpackie.pl
poniedziałek: 7:30 - 18:00, wtorek - piątek: 7:30 - 15:30

Zestawienie znaków UE

Back to top